Bu kılavuzda Roblox Robux hakkında konuşacağız; tam olarak ne oldukları, nasıl elde edileceği, onlarla ne yapılacağı ve neden onlara ihtiyaç duyabileceğiniz … Ya da neden bir sunucuya katılıp Robux için yalvarıyorsunuz …

Roblox dünyasına gelince, pek çok insan oynuyor, ama aynı zamanda çok şey oluyor. Roblox, başlangıç ​​olarak, oyunlarla dolu bir platformdur. Kullanıcılar Studio içinde oyunlar oluşturabilir ve bunlar daha sonra platformda yayınlanır. Bu, çoğu aktif geliştirme aşamasında olan ve hepsinin oynanabileceği tonlarca oyun olduğu anlamına gelir. Bu oyunlar PC’de, telefonlarda, tabletlerde ve Xbox One’da çalışır ve oyunculara oynadıkları şekilde birçok seçenek sunar.

Pazarın kendisinin Minecraft içinde çalışan ve MineCoins ile satın alınabilen kullanıcı tarafından oluşturulan oyunlarla dolu olması bakımından Minecraft’a benziyor. Ancak oyunun bu kısmını keşfetmediyseniz, muhtemelen kendinizi kaybedersiniz.

Bu oyunların çoğu ücretsizdir ve birçoğunun oyunun kendi para birimi üzerinden uygulama içi satın alımları vardır, ki bugün bundan bahsedeceğiz.

Roblox Robux nedir?

Daha önce belirtildiği gibi, Robux, Roblox dünyasında birinci sınıf bir para birimidir.

Roblox Robux - Roblox Nedir Ne İşe Yarar?

Roblox Robux – Roblox Nedir Ne İşe Yarar?

Onları Nasıl Alırsınız

Robux’u edinmek iki şekilde olabilir: para birimini kazanabilir veya satın alabilirsiniz. Bunu elde etmenin en kolay yolu satın almaktır. Çoğu büyük süpermarkette size çevrimiçi olarak kullanabileceğiniz bir kod veren hediye kartları vardır. Bunları ayrıca Roblox’taki Robux Satın Al sayfasından da satın alabilirsiniz. Bu sayfa, farklı setlerin her birinin fiyatını gösterecektir. Robux’u daha ucuza satın almak istiyorsanız ya da düzenli olarak buna ihtiyaç duyuyorsanız, Roblox Premium Üyesi olabilirsiniz.

Robux’u da kazanabilirsiniz, ancak bu çok daha zordur. Birkaç seçenek var – bir oyun oluşturabilir veya bir grupta kıyafet ürünleri satabilirsiniz. Roblox’ta bütün bir oyun oluşturmak çok fazla çaba gerektirir – oyuncuların Robux kullanarak satın almayı seçebilecekleri oyun içi satın alımları uygulamanız gerekecek ve ardından bir yüzde kazanacaksınız. Ayrıca, oyununuzu oyun oynamak için ödeme yaparak, insanları oynaması için ücretlendirebilirsiniz.

Roblox içinde kıyafet yaratmak ve bu şekilde Robux kazanmak daha kolay, çünkü platformda zaten tişörtler ve boyalar için şablonlar var. Daha sonra kendi tasarımınızı tasarlayabilir ve bunları Roblox Grubunuza ekleyerek bunları bir Robux fiyatı için ayarlayabilirsiniz. Avatar Mağazasında tasarımlarınız ilgi kazanıyorsa, insanlar tasarımlarınızdan daha fazlasını satın aldıkça kendinizi kar ederken bulabilirsiniz.

Roblox Robux - Roblox Nedir Ne İşe Yarar?

Roblox Robux – Roblox Nedir Ne İşe Yarar?

Roblox Premium Üyesi nedir?

Roblox Premium, her ay Roblox’a aboneliktir. Birkaç farklı katman var, en ucuzu ayda 4,59 £ ve en pahalı olanı ayda 18/49 £. Her ay, aboneliğinize bağlı olarak bir avuç Robux alacaksınız, ayrıca Avatar mağazasında yalnızca Premium ürünlere ve indirimlere erişim sağlayacaksınız.

Para birimi satın almaya gelince, kontör yüklemeye ihtiyacınız olması durumunda, çevrimiçi alışverişinizde% 10 indirim alacaksınız. Premium olmayanlar için normalde mevcut olmayan bir yetenek olan diğer üyelerle de eşya takas edebilirsiniz.

Oyunların kendileri de, Premium üye olarak erişebileceğiniz oyunlarında da yalnızca Premium seviyelerini ve indirimleri sunmaya teşvik edilir.

Premium üyelik aylık olarak faturalandırılır, Robux yığınınızı yeniler ve avantajlardan yararlanmaya devam etmenize izin verir.

Robux Nasıl Kullanılır?

Robux’u Roblox’un kendisinden satın alırsanız, hesabınıza otomatik olarak eklenecektir. Bir hediye kartınız veya promosyon kodunuz varsa, bunu web sitelerinin kullanma alanından kullanabilirsiniz .

Genellikle, Roblox’ta hediye kartları satın almak sınırlı süreli öğelerle birlikte gelir, bu nedenle premium bir indiriminiz yoksa veya Robux’u bir arkadaşınıza vermek istiyorsanız, yukarıdaki bağlantıdan çevrimiçi olarak hediye kartı satın almayı düşünmelisiniz.

Roblox Robux ile Ne Satın Alabilirsiniz?

Robux ile satın alabileceğiniz çok şey var. Oynamak için Roblox içinden oyunlar satın alabilir, yalnızca sizin ve arkadaşlarınızın oynaması için, belirli oyunlarda oynayabilecekleri premium sunucular satın alabilir ve oynamanıza yardımcı olacak oyun içi bonuslar ve öğeler satın alabilirsiniz. Her oyunun kendi oyun içi satın alımları vardır, geliştirici tarafından belirlenir, bunların ne kadara mal olduğuna ve ne yapacaklarına kim karar verir.

Bazı oyunlar hız artışı sağlarken, diğerleri birinci sınıf nesne görünümleri veya daha fazla oynama yöntemine erişim sunar. Olasılıklar gerçekten sonsuzdur. Robux için oyun içi bir şey satın alıyorsanız, Robux’nuzu kullandığınızı onaylayan bir pencere açılacak ve size sonunda ne kadar Robux kaldığınızı söyleyecektir.

Avatarınızı daha havalı hale getirmekle ilgileniyorsanız, kapşonlardan karakterinizin etrafında kalan kıvrımlara, omuz evcil hayvanlarına kadar Robux’unuzla satın alabileceğiniz tonlarca birinci sınıf kıyafet ve aksesuar var. Özelleştirme, avatarınızın nasıl göründüğüyle sınırlı değildir, ayrıca avatarınızın para biriminizi kullanarak bir oyunla dans etmesine veya hareket etmesine izin veren ifadeler satın alabilirsiniz.

Belki grubunuzu veya oyununuzu Roblox’un kendi içinde tanıtmak istiyorsunuz. Robux’nuzu siteye banner reklamlar koymak ve bu yerlerden birinin reklamını yapmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca oyununuza daha fazla rozet eklemek ve oyunun sayfasına video eklemek için geliştirmede kullanılır. Oyununuz veya grup Robux sayınız Roblox Grubunuzdan yönetilebilir.