Roblox söz konusu olduğunda, kendi Roblox GFX’inizi yaratmak, avatarınızı ve kreasyonlarınızı gerçekten gösterebilir. İster bir araya getirdiğiniz yeni bir kıyafeti, ister biraz ya da sattığınız bir kıyafeti sergilemek veya sadece harika görünmek istiyorsanız, Roblox GFX, avatarınızın harika görünmesini ve öne çıkmasını sağlamak için harika bir seçenektir.

Ancak Roblox GFX nedir, bunları oluşturmak için neye ihtiyacınız var ve oluşturduğunuz grafiklerle ne yapabilirsiniz? Tüm olasılıkları, gereksinimleri ve bunları nasıl yaratmanız gerektiğini keşfedeceğiz. Bu makale umarım size yardımcı olur ve tüm sorularınızı yanıtlar.

Roblox GFX nedir?

Roblox GFX, şu anda gerçek Roblox oyunlarından çok daha iyi görünen ortamlarda Roblox avatarlarının (bazen sadece bir avatar) temelde güzel, gerçekçi görüntüleridir. Kullanıcılar, kıyafetlerini ve arkadaşlarını sergileyen, ilginç arka planlar ve ortamlarla tamamlanmış, avatarlarını daha iyi bir ışıkta görmeyi severler. Bu görüntüler, karakterler gerçek hayatta takılıyor gibi görünüyor.

Roblox GFX oluşturmak için neye ihtiyacınız var?

Kendi Roblox GFX’inizi yaratmaya gelince, çoğu insan Blender kullanıyor. Blender, animasyonlar ve görüntüler oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir araçtır . Karakterinizi canlandırmak ve küçük sahneler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Blender’ı kullanmak ve indirmek ücretsizdir ancak çalıştırmak için güçlü bir bilgisayar gerekir. Bu görüntüleri oluşturmak için Blender’ı çalıştırabilen bir bilgisayara sahip olmak, sahip olmanız gereken bir şeydir. Özellikle karmaşık görüntülerde görüntüleri dışa aktarmak çok zaman alacağından görüntüleri dışa aktarırken de sabırlı olmanız gerekir!

Bu makalenin sonunda, aslında çok daha kolay olan ikinci, mobil uyumlu bir seçenekten bahsedeceğiz, ancak Blender’daki kadar gerçekçi görüntüler yaratmayacaktır.

Roblox avatarınızı nasıl dışa aktarırsınız

Roblox GFX’inizi oluşturmaya gelince, avatarınızı içe aktarmanız gerekecek. Burada, üzerinde çalıştığınız bilgisayarda Roblox’un kurulu olduğunu varsayıyorum. Yapmanız gereken şey Roblox Studio’yu açmak – oyunların hiçbirini, stüdyo uygulamasını değil. Ardından Taban plakası şablonunu seçmeniz gerekecektir. Ekranın sağ tarafında Özellikler ve Gezgin kutularını görmüyorsanız, “görünüm” sekmesini genişletmeniz ve seçildiklerinden emin olmanız gerekir.

Buradan, ekranın üst kısmındaki “Ana Sayfa” sekmesinin altındaki Oynat düğmesine basmak isteyeceksiniz. Bu, avatarınızı boş bir dünyaya yüklemelidir. Ekranın sağ tarafında, avatarınız yüklendikten sonra, “Çalışma Alanı” kelimesine tıklamanız ve kullanıcı adınızı bulmanız gerekecektir. Daha sonra kullanıcı adınıza sağ tıklamanız ve “Seçimi Dışa Aktar” a basmanız gerekecektir. Avatarınızı güvenli bir yere kaydedin, böylece onu Blender’da açabilirsiniz.

Peki ya arka planlar?

Avatarınızı aldıktan sonra, muhtemelen onunla uyumlu bir arka plan isteyeceksiniz. Bununla ilgili birkaç seçeneğiniz var. Roblox Studio’daki Arama özelliğini kullanarak diğer içerik oluşturucuların arka planlarını bulabilir veya Roblox Studio’daki Araç Kutusu’nu kullanarak kendinizinkini oluşturabilirsiniz. Neyin en iyi sonucu verdiğini bulmak size kalmış! Bir tane arıyorsanız, Instagram’da çok sayıda arka plan oluşturucu bulabilirsiniz.

Bir arka plan istiyorsanız, onu avatarınızla dışa aktarabileceğinizi belirtmekte fayda var. Kendi avatarınızı dışa aktarmak yerine, seçtiğiniz arka planı sahneye aktarabilir, avatarınızı arka planın üstünde olmayacak şekilde taşıyabilir (ancak sahneye yakın tutabilirsiniz) ve sonra onları bir. obj birlikte. Bu, Blender’ın kendi içinde yüklenmesi ve düzeltmesi çok daha kolay olacaktır.

Blender Kullanımı

Roblox GFX’inizi oluşturmak için Blender’ı kullanmaya gelince, akılda tutulması gereken çok şey var. Avatarınızı ve muhtemelen arka planınızı dışa aktarırken, bunları Blender’ın kendisinde açmanız gerekir. Oradan birçok seçenek var. Karakterinizi konumlandırmak, onları elle hareket ettirmek, aydınlatmanın etrafında değiştirmek, farklı filtreler eklemek ve çok daha fazlasını yapmak için teçhizatları kullanabilirsiniz. Blender, ne de olsa animasyon ve tasarım için kullanılan güçlü bir araçtır, bu yüzden animasyon dünyasıyla ilgileniyor.

İşlerin donanım yönüyle ilgileniyorsanız , PicklePie , indirebileceğiniz bir sürü teçhizata ve bunları nasıl kullanacağınıza dair eğiticilere sahiptir.

Dersler ve öğreticiler aracılığıyla Blender’da daha fazla bilgi geliştirdikçe, Blender’da neler yapabileceğinizi anlamak için daha uygun olmalısınız. Bu uzun bir süreçtir ve çok zaman alır ve muhtemelen tam olarak oluşturmak istediğiniz şey için adım adım video eğitimlerini takip etmeniz daha iyi olacaktır.

Roblox GFX’i mobilde yapmak istersem ne olur?

Şimdi, Roblox GFX’i mobilde oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, bunu yapabilirsiniz! Birçok geliştirici , Roblox’ta Photoshoot kelimesini arayarak bulabileceğiniz Photoshoot oyunları yarattı. Orada, mobil cihazınızı kullanarak yeşil ekran alanlarına gidebilir, pozları seçebilir ve ardından mobil cihazınızda ekran görüntüsü alabilirsiniz. Örneğin, iki iyi Photoshoot oyunu Tiger ® Photo-shoot Center ve GFX Studio Green Screen’dir. Orada, karakteriniz için gerçekten yardımcı olabilecek bir dizi farklı poz da seçebilirsiniz!

Karakterinizi tamamen kurduktan sonra, yeşil ekran arka planlı bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu görüntü daha sonra kırpılabilir ve seçtiğiniz bir fotoğraf düzenleme uygulamasına yüklenebilir. Genellikle kullanılan popüler bir uygulama IBS Paint’tir. Bu uygulamalarda, avatarınızı seçebilir ve arkasındaki yeşil ekranı kaldırabilir, bunun yerine kendi arka plan resimlerinizi yükleyebilirsiniz. Bu grafikler genellikle Blender’da yapılanlar kadar harika olmasa da, güçlü bir bilgisayarı olmayanlar veya Blender’ın sunduğu tüm araçları öğrenmekle ilgilenmeyenler için harika bir hızlı düzeltme.