Dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olan Minecraft‘ta “creepypasta” olarak ortaya atılan ve bir tür Slender Man benzer halde görülen Herobrine efsanesi bulunmakta. İlk olarak bir 4chan paylaşımında bahsedilen bu efsaneleşmiş, uzun zaman süresince oyuncular tarafınca ayrım edilmedi.

Minecraft’ın 2010 senesinde ortaya atılan ve zaman içinde bir efsana olan creepypasta’sı Herobrine’in dünyasının yeri bulunmuş oldu. Minecraft’taki Herobrine bulunmuş olduğu yere gidebilmek için Herobrine Java Edition a1.0.16 sürümünü edinmeniz gerekmekte.

Bir tek Copeland adındaki bir yayıncı, oyundaki bu acayip karakterin varlığını kanıtlayan görselleri paylaştı. Tek oyunculu oyunlarda ortaya çıkan Herobrine, Minecraft’ın varsayılan kostümüne bir fazlaca benziyor. Aralarındaki tek ayrım gözlerinin beyaz olması. Ilave olarak efsaneye göre kendisi kayalardaki 2×2 tünelleri kazmak benzer biçimde acayip davranışlar da sergiliyor.

Herobrine Efsanesi

Creepypasta’ya göre Herobrine, Minecraft’ın geliştiricilerinden Markus Alexej Persson ya da namı diğeri Notch’un ölen kardeşi. Notch’un ölen kardeşini kod satırları içinde yaşamaya devam etmesi için yazmış olabileceği düşünülmekte. Doğal olarak ki bunların hiçbiri reel değil, PCGamer’da yer edinen habere göre ne Herobrine var ne de Notch’un kardeşi.

Tam bu aşamada bir bir tek daha sıkıştırmamız gerekmekte bundan dolayı Herobrine’in ilk kez görüldüğü Minecraft dünyası reel. Ne yazık ki bu dünyanın hangisi olduğu bilinmiyor. PCGamer’a bakılırsa belirli Minecraft dünyaları kaynaklarla (seeds) tekrardan oluşturulabiliyor. Şu demek oluyor ki yeri bilmiyorsanız bu şekilde bir şeyi yapmak mümkün değil.

Minecraft'taki Herobrine Efsanesi Bulundu

Minecraft’taki Herobrine Efsanesi Bulunmuş oldu

Normalde var olmayan Herobrine’i gene de görmek istiyorsanız şanslısınız bundan dolayı andrew_555 (Kminster) isminde bir kullanıcı yeri keşfetti. Yerin detayları şu şekilde:

  • Seed: 478868574082066804
  • Sürüm: Java Alpha 1.0.16_02
  • Alfa koordinatlar: X=5.06 Y=71 Z=-298.54
  • Çağıl koordinatlar: X=5.16 Y=71 Z=-298.53
  • Kamera açısı: RX=93.75 RY=-1.2

Özgün Herobrine dünyasını görmek istiyorsanız Minecraft Java Edition‘ı yüklemeniz gerekmekte. Sonrasında sürüm olarak a1.0.16 seçerek kayıt dosyasını düzenlemeniz gerekmekte. Bir tek bunun için hazırlanmış bir dünya dosyası da bulunuyor. Bu sayede tam olarak olmanız ihtiyaç duyulan yerde durduğunuz taktirde yenilenmiş bir Herobrine dünyası oluşturabileceksiniz.