Niantic’in sevgili çocuğu Pokemon GO, 2016’dan beri Android’de mevcut ve yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Para kazanma özelliği ile oynaması ücretsizdir. Para kazanma modeli, her yıl birçok etkinlikle oyunu güncel ve çalışır durumda tutarak bir ton nakit para kazanıyor. Ama bu nihayetinde eğlenceyle ilgili bir oyun, o yüzden eğlenmekten çekinmeyelim.

Pokemon GO’da yeni veya geri dönen bir oyuncu olun, biraz öğrenme eğrisi bekleyin. Oynattıktan birkaç dakika sonra bilgi yüzünüze asılır. İşin kötü yanı, bu bilgilerin bir kısmından bir daha asla bahsedilmiyor. Dürüst olmak gerekirse oyun bu kadar ezici olmamalı, ama yine de öyle. Biz burada AP olarak, herkesi oyuna dahil ederek bunu düzeltmeye yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, yeni başlayanlar için oyunun mekaniğine giriş, bazı yararlı nasıl yapılırlar ve GO’daki Pokemon yolculuğunuz için faydalı ipuçları gibi temel bilgileri kapsayan yararlı ve ayrıntılı bir başlangıç ​​kılavuzu derledik.

PokeStop’lar ve Spor Salonları

PokeStops Hakkında

PokéStop’lar, oyuncuların ücretsiz öğeler almak için ziyaret ettiği önemli noktalardır. Bir durakta öğeler için döndüğünüzde, tekrar döndürmek için gerçek zamanlı beş dakika bekleyin. Elinizde çok zaman varsa, bunu sonsuza kadar yapabilirsiniz! Parklarda geziler planlayın ve bir PokéStop’un yanında mağaza kurun. 30 dakika boyunca bir PokéStop’ta vahşi Pokémon’u çekmek için cazibe modülleri kurabilirsiniz.

Dönen PokeStops’tan bedavalar:

 • çilek
 • Yumurtalar
 • Saha araştırması
 • Pokeball’lar
 • iksirler
 • Pullar
 • canlanır

Not : Elde edilen eşya nadirliği, eğitmen seviyenize bağlıdır.

PokeStop nasıl döndürülür

 • Yakındaki bir PokeStop’u bulun. Etkileşim için avatarınızın etrafındaki daire yarıçapının PokéStop’a yakın olması gerekir.
 • Uygulamadayken haritanızdaki PokéStop simgesine dokunun.
 • Fotoğraf diskini seçin ve döndürmeyi simüle etmek için bir yönde kaydırın. Öğeler görünene kadar tekrarlayın.
 • Ekranınıza dokunarak öğeleri toplayın.
 • Pokestop kullanıldıktan sonra mora döner ve daha sonra başka bir dönüş için hazır olduğunda maviye döner.

Spor Salonları Hakkında

PokéStops gibi, Spor Salonları da oyuncuların ziyaret edebileceği başka bir dönüm noktasıdır (5. seviye antrenör gerektirir). Spor Salonlarını döndürebilir ve spor salonu savaşlarına katılabilirsiniz. Bazen bir spor salonunda özel etkinlikler, ‘baskınlar’ ile karşılaşılabilir: bir baskın gerçekleşirken herhangi bir spor salonu etkinliği beklemeye alınır.

Pokémon’unuzu spor salonunu savunmak için bırakmak, hesabınız için PokéCoins alır. Niantic, oyun içi para birimi olarak Pokecoins kullanıyor, gerçek parayla daha fazlasını elde edebilirsiniz, ancak buna gerek yok. Günde 50 PokéCoin kazanabilirsiniz (saatte 6 PokéCoin). Günde 50 PokéCoins, sabit bir sınırdır, bu nedenle üç farklı spor salonuna üç Pokemon getirdiyseniz, üçü de aynı gün geri dönerse 150 PokéCoin alamazsınız.

Şekerleri ve deneyim puanlarını verimli bir şekilde yetiştirmek

Eğlencenin bir kısmı, Pokémon ahırınızın büyüdüğünü görmek. Pokemon, şekerler, yıldız tozu (para birimini güçlendirme), öğeler kullanmadan gelişemez ve bazen benzersiz koşulları karşılamaları gerekir.

Eğitmen seviyenizi ihmal etmek büyük bir hayır-hayır. En iyi hediyeler, seviye atladıkça kazandığınız seviye atlama ödüllerinden gelir. Önemli ipucu : kuluçka makinelerinizi istifleyin ve asla atmayın. Stoklarınızı yenilemek için PokéCoins’e ihtiyacınız var – ve bu, oynaması ücretsiz oyuncular için ekstra iş.

Tarım şekerleri

Pokémon arkadaşınızla yürümek, şeker kazanma şeklinizdir. Mesafe (kilometre cinsinden) sabit değildir – atanan arkadaşınızın kim olduğuna bağlıdır.

 • Aşama 1 – 1 km
 • 2. Aşama – 3 km
 • Aşama 3 – 5 km
 • 4. Aşama – 20 km

Arkadaşınızın sayfasına gidin ve Pokemon’unuzun hangi seviyeye düştüğünü bulmak için yürüme ilerlemesini kontrol edin.

rak bir ton nakit para kazanıyor. Ama bu nihayetinde eğlenceyle ilgili bir oyun, o yüzden eğlenmekten çekinmeyelim.

Pokemon GO’da yeni veya geri dönen bir oyuncu olun, biraz öğrenme eğrisi bekleyin. Oynattıktan birkaç dakika sonra bilgi yüzünüze asılır. İşin kötü yanı, bu bilgilerin bir kısmından bir daha asla bahsedilmiyor. Dürüst olmak gerekirse oyun bu kadar ezici olmamalı, ama yine de öyle. Biz burada AP olarak, herkesi oyuna dahil ederek bunu düzeltmeye yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, yeni başlayanlar için oyunun mekaniğine giriş, bazı yararlı nasıl yapılırlar ve GO’daki Pokemon yolculuğunuz için faydalı ipuçları gibi temel bilgileri kapsayan yararlı ve ayrıntılı bir başlangıç ​​kılavuzu derledik.2022'de Pokemon GO'ya nasıl başlanır?

 

 

 

 

 

 

 

 

Genel olarak, mesafe bir Pokemon’un nadirliğine bağlıdır. Efsanevi Pokemon Seviye 4’ün altına düşer. Efsanevi Pokemon’unuzu yürümenin verimsiz olduğunu unutmayın – bunun yerine nadir şekerler kullanın.

Yeni bir Pokemon arkadaşı nasıl atanır

 • Arkadaşınızın sayfasına gidin ve takas arkadaşlarına dokunun.
 • Arkadaşınızı değiştirmeyi onaylamak için evet’e dokunun .
 • Yeni Pokemon’unuzu bulmak için listenizde gezinin veya arama işlevini kullanın.
 • Yeni Pokemon’unuza dokunun. Artık yeni bir arkadaşınız var!

Yeni bir Pokemon arkadaşı nasıl atanır