Minecraft'a Yeni Başlıyanlar için Püf Noktalar

Minecraft’a Yeni Başlıyanlar için Püf Noktalar

2011’den beri var ve bu oyunu ilk kez deneyen insanlar için küresel bir fenomen olarak görülmedik. Neyse ki, sadık hayranlardan oluşan bir topluluğa sahip olmaya devam ediyor ve oyun geliştiricileri, kullanım kapsamını genişleten ve oyunu heyecan verici yenilere yönelik büyük güncellemeleri alışkanlıkla yayınlıyor.

Yeni olabilecekler için bunaltıcı bu yol ilk birkaç sizi eğlendirecek ve bu zengin oyunları dalarken iyi bir başlangıç ​​​​yapmanızı yapacak bazı temel temel burada burada bulabilirsiniz.

Gelişmekte olan yıl sonra Minecraft, zorlayıcı güncellemeler ile ondan daha fazla güçlü devam ediyor. Yaklaşan

15 Bir Ağacı Yumruklamak

Başlangıçta hiçbir şeyiniz yok, aletiniz yok, silahınız yok, barınağınız yok, hiçbir şeyiniz yok. Yapmanız gereken ilk şey, kendinizi bazı araçlarla donatmak. Bunu yapmak için en yakındaki ağaca çıkın ve odun düşene kadar yumruklamaya başlayın, merak etmeyin karakterinize zarar vermez.

Ahşap, oyunun geri kalanında kullanacağınız temel yapı taşıdır. Bir sürü kütük toplayın ve ardından kütükleri tahtalara dönüştürmek için envanterinizi açın. Bir Crafting Bench oluşturmak ve bir olasılıklar dünyasının kapılarını açmak için mini crafting ızgaranızda dört tahta kullanın.

14 Taş Devri

Bu Crafting Tezgahını kullanarak kendinize tahta bir kazma yapın. Bunu yapmak için bir dizi çubuk yapın ve kazmayı yapmak için tahta plakalı çubukları kullanın. Hazırlanacak çok şey olduğundan ve neleri yapıp yapamayacağınızı anlamak için sizi saatlerce deneme yanılmadan kurtaracağından, bir el işçiliği rehberine sahip olmanız şiddetle tavsiye edilir.

Bir demet taş toplamak için bu tahta kazmayı kullanın ve ardından taşı bir kazma, balta, çapa, kürek ve kılıcın taş versiyonlarını yapmak için kullanın. Cephaneliğinizdeki bu araçlarla bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız.

13 Bir Barınak İnşa Edin

Gece karanlığı size saldırmak için geceleri ortaya çıkan çeteler olarak bilinen canavarlar olduğu için Minecraft’ta çok tehlikelidir . Daha sonra bu çeteler ilerlemek için makinenizde başka bir dişli olacak, ancak başlangıçta onlar sizin en büyük tehdidiniz.

Bundan kaçınmanın en iyi yolu, koyunları öldürerek ve onları yapmak için yün artı tahtaları kullanarak yapılmış bir yatakta yatmaktır. Ne yazık ki, koyunlar yalnızca belirli biyomlarda bulunur, bu nedenle ilk geceniz içeride saklanarak geçirilecek. Toprak, ahşap veya taş olsun, temel bir barınak inşa etmek için seçtiğiniz malzemeden yeterince toplamak için araçlarınızı kullanın.

12 Biraz Yiyecek Bul

Artık geceleri hayatta kalmak için bir sığınağınız olduğuna göre, bir sonraki sorununuz karakterinizi düzgün bir şekilde beslemek olacak. Madencilik, koşma, iyileştirme ve atlama gibi oyundaki her eylem açlığa mal olacak. Bar dolduğunda, karakteriniz doğal olarak herhangi bir yaralanmadan iyileşir, ancak biraz aç kalır ve iyileşmeyi durdurursunuz.

Açlık çubuğunuz düşmeye devam ederse koşamaz hale geleceksiniz ve sonunda açlıktan ölürken sağlığınızı kaybetmeye başlayacaksınız. Başlangıçta kendinizi hayatta tutmak için hayvanlardan et, balık, çilek, meşe ağaçlarından elma ve hatta zombilerden çürük et gibi bazı temel gıda maddelerini almak önemlidir.

11 Aydınlatın

Oyundaki canavarlar ışıktan nefret eder, bu yüzden geceye kadar görünmezler. Barınağınızın içini aydınlatmak, çetelerin içeride üremesini önleyecektir. Bunu yapmak için meşalelere ihtiyacınız var.

Meşale yapmak için ya çevreden kömür toplayabilir ya da taş bloklar kullanarak bir fırın oluşturarak ve ardından odun kütüklerini ‘pişirerek’ odun kömürü yapabilirsiniz. Kömür daha sonra eritme projeleri için kullanışlı olacaktır, ancak şimdilik, meşaleler oluşturmak için işçiliği masanızdaki bir çubuğun üzerine yerleştirin. Bu meşaleler daha sonra ışık üretmek ve bölgede mafya üremesini önlemek için hemen hemen her yere yerleştirilebilir.

10 Bir Mağara Bul

Temel bir barınak, yiyecek, alet ve meşale tedariği ile bir sonraki adımınız bir mağara bulmak. Mağaralar, yer altına uzanan çevrede doğal olarak oluşturulmuş tüneller ve yarıklardır. Mağaraların boyutları, ayakta durmanız için ancak yeterince büyük olan küçük odalardan oyunun yer altının alt seviyelerine ulaşan büyük karmaşık tünellere kadar değişir.

Mağaralar, büyük yeraltı sığınakları olarak ve hayatta kalmak için bir sonraki adımınız olan hammadde toplamak için faydalı olabilir.

9 Hammadde Toplayın

Şimdiye kadar muhtemelen taş aletlerinizi birkaç kez değiştirmek zorunda kaldınız ve daha iyi bir şeye geçmek istiyorsunuz. Bir sonraki teknolojik seviyeniz, öncelikle yeraltında bulunan demirdir. İyi bir mağara kompleksi bulduysanız, bu bu kısmı çok kolaylaştırır, yoksa yolunuzu kazmak ve bir maden inşa etmek zorunda kalacaksınız.

Her durumda, demir cevheri bloklarını temsil eden taşta küçük bronz lekeler arıyorsunuz. Bunlardan bir demet kazın ve bulduğunuz kömürü fırınınıza koyun. Ütüyü ‘pişirdikten’ sonra, demir aletler yapmak için kullanabileceğiniz demir külçeler haline gelir.

8 Demir Çağı Başlayın

Yeterince demir külçeniz olduğunda, aşağıdaki öğeleri bu sırayla yapın; kazma, kılıç, kova, miğfer, çizme, eldiven, zırh, balta ve belki bir kürek. Demir aletler, taş aletlerden çok daha dayanıklı ve çok daha verimlidir. Demir depolarınıza bağlı olarak, arada sırada taş aletlere başvurmanız gerekebilir.

Şimdiye kadar bir numaralı önceliğiniz, her zaman üzerinizde bir demir kazma olması. Altın, kızıltaş ve elmas gibi önemli ve değerli bloklar ancak demir kazma ile çıkarılabilir. Başka bir şey kullanırsanız, içerideki değerli eşyaları almadan bloğu yok edersiniz, bu yüzden her şeyden önce bir demir kazmanız olduğundan emin olun.

7 Bir Çiftlik Başlatın

Şimdiye kadar gıda kaynaklarınız azalıyor olmalı ve daha sürdürülebilir bir çözüm için planlamaya başlamanız, ardından elmaların yerel vahşi yaşamı yok etmesini ummanız gerekecek. Daha önce yaptığın çapanın işe yaradığı yer burası.

Hazırladığınız kovayı kullanarak üssünüzün yakınında küçük bir su havuzu oluşturun. Suyun yanında, sudan dört blok öteye kadar sıralar halinde çim bloklarını sürmek için çapanızı kullanın. Şimdi etrafta koşun ve tohum toplamak için etrafınızda büyüyen tüm çimleri doğrayın ve bu tohumları hazırlanan bloklara dikin. Birkaç gün sonra, ekmeğe dönüştürülebilen ve size yenilenebilir bir besin kaynağı sağlayan kahverengi buğdayın hasat edilmeye hazır olduğunu göreceksiniz.

6 Cins Hayvan

Bir mahsul çiftliği kurmak bir şeydir, ancak sizi daha uzun süre tok tutacak ve daha fazla açlığı giderecek daha iyi yiyeceklere ulaşmak için hayvanların yetiştirilmesi gerekir. İnekler, koyunlar, domuzlar ve tavuklar dahil olmak üzere birkaç seçenek var. En yakın olanı genellikle gitmek için en iyisidir.

Etrafta çok fazla hayvan varsa, deri nedeniyle inekler nesnel olarak en iyi seçenektir. Bu, daha sonra , uzun vadede çok sıkıcı olabilen tam bir büyü kurulumunu tamamlamak için kullanılabilir. Aynı türden iki hayvana buğday verilerek inek ve koyun yetiştirilebilir. Domuzlar pancar ve havuç kabul edecek, tavuklar ise tohum yiyecek.

5 Elmas Bul

Elmas, oyundaki en nadir cevherler arasındadır ve aynı zamanda en kullanışlıdır. Oyuncu elmastan en yüksek hasara, dayanıklılığa ve korumaya sahip elmas dereceli aletler ve teçhizatlar yaratabilir.

Elmas yalnızca Y=13 ile Y=6 arasında belirli bir yükseklikte görünür. Benim için en iyi yükseklik Y=11’dir. Bu yükseklikte uzun bir koridor kazın ve her iki blokta bir koridorlar ayrılıyor. Bu tekniğe şerit madenciliği denir ve oyunda elmas bulmanın en etkili yoludur.

4 Ev Güvenliğini Yükseltin

Bu noktada, oyuncunun büyük olasılıkla birkaç meşale ve inşa ettikleri çiftliklerle çevrili ahşap bir evi veya kulübesi vardır. Ancak, çeteler, özellikle sürüngenler ve iskeletler hala bir sorun olabilir. Örümcekler ayrıca bir binanın çatısına tırmanma yeteneğine sahiptir ve bu da bazı istenmeyen sürprizlere neden olabilir.

Düz çatılar meşalelerle aydınlatılmalı veya çetelerin ortaya çıkamayacağı bir blok olan levhalardan yapılmalıdır. Ayrıca, bir fırtınanın yuvarlanması, binaya çarpması ve onu ateşe vermesi durumunda en azından taş bir çatı yapmak iyi bir fikirdir. Ahşap güzel görünebilir, ancak taş çok daha güvenlidir çünkü yangın tehlikelerini önleyebilir.

3 Bir Nether Portalı Oluşturun

Dünyada yapılacak bir sürü keşif var, ancak oyunda ilerlemek isteyenler sonunda Nether olarak bilinen başka bir boyuta geçmek isteyecekler. Oraya ulaşmak için elmas teçhizata sahip olmak en iyisidir, sadece güvenli tarafta olmak için.

Nether’e bir portal inşa etmek için, oyuncunun yalnızca elmas bir kazma ile çıkarılabilen 10 blok obsidiyen çıkarması gerekir. Sonra onları ikiye üç kapı aralığına yerleştirin. Köşeler başka bir blok olabilir. Portalın çakmaktaşı ve kürek çakılından elde edilen demir külçe ve çakmaktaşının birleştirilmesiyle yapılan çakmaktaşı ve çelik ile aydınlatılması gerekiyor.

2 Bir Cehennem Kalesi Bulun

Nether şu anki durumunda, tonlarca lav gölü, damlası ve huşu ile affedilmeyen ve monoton mağara benzeri bir ortamdır. Aynı zamanda zombi domuz adamlarla da doldurulacak, ancak kışkırtılmadıkça oyuncuya saldırmayacaklar, bu durumda yakındaki her domuz adam oyuncuyu saracak.

Sonra Nether tuğlasından yapılmış büyük karanlık kaleler olan Nether kaleleri var. İçeride, siyah Wither iskeletleri ve alev topu sapan Blazes ile birlikte tonlarca ganimet bekliyor. Blazes, iksir yapımı ve daha sonra bir End portalı bulmak ve sonunda oyunu yenmek için gerekli olan Blaze çubuklarını düşürecek, bu nedenle kaledeki Blaze yumurtlayanlarından hiçbirini yok etmeyin.

1 Sonraki Adımlarınızı Planlayın

Buradan ne yapacağınız tamamen size ve hayal gücünüze kalmış. Keşfedilecek düzinelerce biyom , keşfedilecek başka boyutlar, savaşacak çeşitli çeteler, inşa edilecek makineler, toplanacak kaynaklar ve hepsi gerçekten harika şeyler inşa etmenizi sağlayacak. Bir sonraki adımlarınızı planlamak için bir dakikanızı ayırın ve bu harika oyunu keşfederken eğlenin.

Minecraft'a Yeni Başlıyanlar için Püf Noktalar

Minecraft’a Yeni Başlıyanlar için Püf Noktalar