Android cihazınızda Ayarlar > Bağlı cihazlar > Bağlantı tercihleri ​​> Bluetooth’ta Bluetooth’un etkinleştirildiğinden emin olun. Aynı menüden Yeni cihaz eşleştir’i seçip ardından talimatları izleyerek kumandanızı keşfedebilirsiniz.

Bluetooth Denetleyiciyi Nasıl Eşleştirirsiniz?

  • Denetleyicinizin güncellenmesi gerekiyor.
  • Xbox düğmesine basarak oyun kumandanızı açabilirsiniz.
  • 3 saniye sonra kumandanın Eşleştir düğmesini bırakın.

Bir Android Telefona Bir Denetleyici Bağlayabilir misiniz?

Bluetooth menüsünü kullanarak Android telefonunuzu veya tabletinizi bir PS4 kontrol cihazına bağlayabilirsiniz. Android cihazınıza bağlandıktan sonra PS4 denetleyicisini kullanarak mobil oyunlar oynayabilirsiniz.

Denetleyicimi Eşleştirme Moduna Nasıl Alabilirim?

  • Denetleyicideki ışık çubuğu kapalı olmalıdır. Açıksa, kapanana kadar PS düğmesini basılı tutun.
  • PAYLAŞ düğmesi, basılı tutarken ışıklı çubuk yanıp sönene kadar basılı tutulmalıdır.

Oyun Kumandamı Eşleştirme Moduna Nasıl Alabilirim?

Denetleyicideki eşleştirme modunu kullanarak tabletler, akıllı telefonlar ve PC’ler gibi diğer Bluetooth cihazları, Bluetooth sinyalini algılayabilir ve denetleyicinin Bluetooth bağlantısını kullanarak ona bağlanabilir. Bunu gerçekleştirmek için PlayStation düğmesi ve Paylaş düğmesi, DualShock 4 kontrol cihazınızda aynı anda tutulabilir.

Denetleyicim Neden Eşleşmiyor?

Orijinal USB kablosunun arızalanması durumunda farklı bir kablo deneyin. Alternatif olarak, PS4’ü sıfırlamak için kumandanın arkasındaki L2 düğmesinin arkasındaki sıfırlama düğmesine basmayı deneyebilirsiniz. Kontrol cihazınız hala PS4’ünüze bağlanmıyorsa Sony’nin size yardım etmesi gerekebilir.

Xbox One Denetleyicisini Android’e Bağlayabilir miyim?

Bluetooth kullanarak Xbox One oyun kumandanızı Android cihazınızla eşleştirebilirsiniz. Bir Xbox One oyun kumandasını bir Android cihazla eşleştirirseniz onu kullanabilirsiniz.