Duvar kağıdı, Android’inizin ana ekran menüsü tarafından kontrol edilen standart öğelerden biridir. Ana ekran arka planı iki tür duvar kağıdı ile dekore edilebilir:
Geleneksel: Duvar kağıdı, bir dizi durağan görüntü arasından seçilir. Bu görüntüler telefona duvar kağıtları olarak önceden yüklenebilir veya telefonun galerisinden çektiğiniz bir fotoğraf gibi bir resim çekebilirsiniz.

Canlı: Duvar kağıdı resmi, değişen bir resim görüntüleyerek veya dokunuşunuza tepki vererek canlandırılır.

Ana ekranınız için

Ana ekran için yeni duvar kağıdı ayarlamak için şu adımları izleyin:
Ana ekrana uzun basın.

Android Telefonlarda Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir 

Android Telefonlarda Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir

Duvar Kağıdını veya Duvar Kağıtlarını Ayarla komutunu veya simgesini seçin.

Android Telefonlarda Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir

Duvar kağıdı türünü seçin.

Örneğin, çektiğiniz bir fotoğrafı kullanmak için Galeri’yi veya önceden ayarlanmış bir duvar kağıdı tasarımı seçmek için Duvar Kağıtları’nı seçin.

Duvar kağıdı seçeneklerinin kayan bir listesini görebilirsiniz. Resim Seç seçeneği, bir resim seçmek için Galeri veya Fotoğraf uygulamasını kullanmanızı sağlar. Canlı duvar kağıtları listede isme göre gösterilebilir.

İstenirse, listeden istediğiniz duvar kağıdını seçin.

Telefondan bir resim seçmek için duvar kağıdının bir önizlemesini görürsünüz. Bir kırpma aracı görünebilir ve görüntünün bir kısmını seçip kırpabilirsiniz.

Belirli canlı duvar kağıtları için bir Ayarlar simgesi görünür. Etkileşimli duvar kağıdının belirli yönlerini özelleştirmenize olanak tanır.

Seçiminizi onaylamak için Kaydet, Duvar Kağıdını Ayarla veya Uygula düğmesine dokunun.

Yeni duvar kağıdı ana ekranı devralır.

Canlı duvar kağıdı etkileşimlidir ve genellikle bir tür animasyon içerir. Aksi takdirde, siz bir ana ekran sayfasından diğerine kaydırırken duvar kağıdı görüntüsü hafifçe kayar.

Diğer seçenekler

Ayrıca bazı telefonlarda kilit ekranı duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Örneğin, Adım 2’den sonra (önceki listede), ana ekran, kilit ekranı veya her ikisi için duvar kağıdı seçmeniz istenebilir.

Ayarlar uygulamalarında bir Duvar Kağıdı komutu bulunabilir. Görüntüle’yi seçin ve ardından bir Duvar Kağıdı komutu arayın. Aynı şekilde, Ayarlar uygulamasının ana ekranında bir Kilit Ekranı komutu bulabilirsiniz. Kilit ekranının duvar kağıdını ayarlamak için kullanın.