Yakın zamanda Valheim’da bir Topluluk Sunucusuna katılmayı denediyseniz, bağlanmaya çalıştığınız anda Uyumsuz Sürüm Hatası alabilirsiniz. Bu hatayı çok sık almaya başlayabilirsiniz. Oyun P2P barındırmaya dayalı olduğundan, bunun nedeni sunucunun tarafındaki bir uyumsuzluk sorunundan kaynaklanma olasılığı yüksektir. Her durumda, bu hatayı nasıl hızlı bir şekilde düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Valheim’ın hızla ün kazanması, oyuncu tabanında bir patlamaya yol açtı. Sonuç olarak, oyunda herhangi bir noktada binlerce aktif özel topluluk sunucusu vardır. Bu nedenle, bu özel hata nedeniyle birkaçına katılamayabilirsiniz. İşte Valheim’da kendi ucunuzda bunu nasıl düzeltebileceğiniz.

Valheim’da uyumsuz sürüm hatasını her gördüğünüzde, bunun nedeni, ana makinesinin güncel olmayan bir Valheim sürümüne sahip olduğu bir sunucuya bağlanmaya çalışıyor olmanız olabilir. Bu nedenle, sunucu sahibinin sunucuyu kapatması ve oyunu güncellemesi gerekir. Daha sonra sunucuya kendi başınıza katılabileceksiniz.

Uyumsuz Sürüm Hatası Sorunu Çözümü

Bu sorunu çözmezse, aşağıdaki adımları izleyerek güncellemeyi kendiniz zorlamanız gerekebilir:

  • CMD’yi yükleyin
  • Update.bat adlı bir dosya oluşturun
  • Bir açılır menü açın ve Dosyayı Not Defteri ile düzenle’ye tıklayın.
  • Dosyaya aşağıdaki satırları ekleyin:
  • [SteamCMD dizini] + anonim oturum açma + force_install_dir [Valheim yükleme dizini] + app_update 896660 doğrulama + çıkış
  • Dosyayı çalıştırın

Bu, oyunu güncellenmeye zorlamalıdır.