Valheim, Steam’de Erken Erişim oyunu olarak gelir gelmez hızlı bir hit haline geldi. Viking’den ilham alan oyun, kısa bir süre içinde 2 milyondan fazla satışa ulaştı. Oyuncular, bu Indie oyununun içerdiği içerik ve cila miktarı karşısında şaşırdı. Irongate, oyununun aldığı yanıttan hâlâ bunalmış olsa da, söylentilerin yanı sıra 2021 için resmi olarak yayınlanan Güncelleme Yol Haritası hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Şu anda, 2021 için oyun için üç büyük güncelleme onaylanmıştır. Bu yol haritası, düzeltmeleri ve daha küçük yamaları içermez. Bu nedenle, sinir bozucu böceklerin çok daha hızlı düzeltilmesini bekleyebilirsiniz. Oyun şu anda sadece 5 tutkulu geliştiriciden oluşan bir ekip tarafından geliştirildiğinden, popülaritesindeki büyük artış nedeniyle yanıtlarının oldukça yavaş olmasını bekleyebilirsiniz.

Valheim 2021 Güncellemesi

Şu anda oyunda, keşfedilebilir 8 biyomun altına gizlenmiş birçok içeriğe sahip 5 patron var. Baskınlar, karmaşık bina mekaniği ve bu kadar küçük boyutlu bir pakette paketlenmiş büyüleyici görsellerle, oyun daha da popüler hale geldikçe geliştiricilerin çok daha fazlasını sunmasını bekleyebilirsiniz. İşte dört gözle bekleyebileceğiniz tüm güncellemeler.

Kalp ve ev

Oyunun ilk büyük güncellemesi olan Valheim’ın geliştiricileri, ev inşa etme deneyiminizi ve yaşam tarzınızı iyileştirmeyi amaçlıyor. Çok daha fazla bina seçeneği ekleyerek ve oyunda şu anda mevcut olan beslenme çeşitliliğini artırarak, oyuncular artık çok daha fazla yemek tarifine erişebilecek. Dahası, çiftçilik ve yetiştirme, oyuncuların yetiştirmesi ve hasat etmesi için eklenen sebze tohumlarıyla oyunun önemli bir yönü olacak.

Siz ilerledikçe oyuncular için daha gelişmiş yemek tarifleri sunulacak. Dahası, üç öğün limiti önemli ölçüde değiştirilerek çok daha fazla sağlık ve dayanıklılık göstergeleri sağlanacak. Daha sert İskandinav patronları oyuna yavaşça ekleneceğinden, sağlık ve dayanıklılığın artması gerekecektir.

Kurt Kültürü

İlk büyük güncellemeden sonra Iron Gate, mükemmel meskeninizi inşa etmeyi bitirdikten sonra keşfe daha fazla odaklanmayı hedefliyor. Bu nedenle, biyomunuzda yapabileceğiniz yeni şeylerin yanı sıra savaş sisteminde birkaç değişiklik ve ince ayar yapılmasını bekleyebilirsiniz. İsme bakılırsa, kurtla ilgili bir şeyin güncellemenin bir parçası olmasını bekleyebiliriz.

Ancak, geliştiriciler bu güncelleme hakkında henüz belirli bir şey açıklamadılar.

Gemiler ve Deniz

Oyunun denizcilik yönünü seven oyuncular, Ships and Sea güncellemesinin tek odağının, prosedürle oluşturulan denizi çok daha ilginç hale getireceğini bilmekten memnun olmalıdır. Oyunda denizde karşılaşacağınız tek büyük canavar yılan ve Kraken. Midye toplamak yerine onlarla pek bir şey yapamazsınız.

Balıkçılık oyunda zaten mevcut olsa da, tamirci hala ciladan yoksundur ve oyunun diğer yönleri kadar rafine değildir. Bu nedenle, Ships and The Sea güncellemesi bunu düzeltmeyi hedeflerken, oyunculara açık, tehlikeli denizi keşfetmeleri için bir neden veya hedef veriyor.

Mistlands

2021’de oyun için çıkacak son güncelleme Mistlands güncellemesi olacak. Şu anda, Mistlands biyomu, belirli bir bölgede çeteler veya kaynaklar olmadan tamamen kısırdır. Tüm çetenin zorlu çeteler ve yeni kaynaklarla dolu olmasını bekleyebiliriz. Şu anda, biyom tamamen kasvetli ve perdeli ağaçlarla dolu.