Mobile Legends: Bang Bang, Mobil platformlar için piyasaya sürülen en eski MOBA’lardan biridir. SMITE ve League of Legends gibi popüler PC oyunlarından ilham alan koridor, hokkabazlık ve kahraman rolleri gibi mekaniklerin tümü Mobile Legends’ta mevcuttur. Oyunun iyi optimize edilmiş dokunmatik yüzey kontrolleri, Android ve iOS cihazlarınızda sorunsuz oyun oynamanıza olanak tanır. Oyun, sistem kaynaklarınızı olumsuz etkileyebilecek güzel görsellere ve iyi hazırlanmış animasyonlara sahiptir. İşte, daha akıcı bir deneyim için Mobil Legends Lag Sorunu Çözümü nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mobil Legends Lag Sorunu Çözümü

MOBA’lar doğası gereği ağırlıklı olarak rekabetçi olduklarından, estetik açıdan önemli olan tek şey netliktir. Ekranınızdaki karışıklık nedeniyle bir takım dövüşünde neler olduğunu ayırt edemezseniz, büyü yapmanıza ve genel hareketinize oldukça zararlı olabilir. Bu nedenle, optimum grafik ayarlarına sahip olmak, daha etkili bir şekilde oynamanıza olanak tanıyan büyük bir kavganın ortasında şampiyonunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Mobil Legends Gecikmeyi Nasıl Düzeltebilirim?

Mobile Legends: Bang Bang genellikle yüksek kaliteli bir cihaz gerektirir. Ancak ayarlarınızı optimize ettikten sonra oyunu makul bir kare hızında oynayacaksınız. İşte telefonunuzda değiştirmeniz gereken birkaç ayar

1.Çözüm – Wi-Fi ve Mobil Verileri Açın

Yönlendiriciniz kararsızsa çok fazla gecikme yaşıyor olabilirsiniz. Wi-Fi bağlantınızı kesmeye devam ederken, çok fazla paket kaybıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda, Mobil Verilerinizi açık tutmanızı tavsiye ederiz. Yönlendirici bağlantınız aşırı derecede kararsız hale gelirse, telefonunuz otomatik olarak Veri’ye geçecek ve orada kalacaktır.

Genel bir ipucu olarak, Wi-Fi yönlendiricinizin yakınınızdaki diğer cihazlar tarafından kullanılmayan bir kanalda 5 GHz’de iletim yaptığından emin olmalısınız. Yönlendiricinizin dahili ağ geçidi ayarlarını onay için açabilirsiniz.

2.Çözüm – Hızı ve Ağ Arttırmayı Etkinleştirin

Mobile Legends’da iki ayar vardır: Bang Bang, genel ağ kararlılığınızda bu yardımdan yararlanabilirsiniz. Bunları oyunun Ağ Ayarları seçeneğinde bulabilirsiniz. İşte buradalar:

Hız Modu: Daha fazla veri tüketir, ancak ping / ağınızın çok daha kararlı olmasını sağlar.
Ağ Desteği: Belirli bir zamanda hangisinin daha iyi olduğuna bağlı olarak WiFi ve Veri arasında otomatik olarak geçiş yapar.

3. Çözüm – Oyunda Önbelleği Temizleme

Oyununuzun bozuk olduğunu, mikro kekemelik yaptığını veya birdenbire birdenbire durmaya başladığını düşünüyorsanız, suçlu kötü bir kurulum olabilir. Oyun içi önbelleğinizi şu adımları izleyerek temizlemek isteyebilirsiniz:

Ayarlar sekmesine gidin ve Ağ Testi üzerine dokunun.
Önbelleğinizi temizlemek için Önbellek Temizleme üzerine dokunun.
Oyun yeniden başlasın, bundan sonra internetten bazı dosyalar indireceksiniz ve oyununuz çok daha iyi çalışmalı.

4.Çözüm – Gecikme için En İyi Grafik Ayarları

Geliştiriciler, oyunculara çerçevelerini iyileştirmek için yararlanabilecekleri çeşitli özelleştirme seçenekleri sundular. Bunun oyunun genel görsel kalitesi hakkında büyük bir ipucu aldığını ancak kullanıcılara çok daha yumuşak bir deneyim sağladığını unutmayın. İşte Mobile Legends için en iyi grafik ayarları:

 • Anahat: Kapalı
 • Kamera Yüksekliği: Yüksek (Harita görüşünüzü azaltacağından bunu asla düşük olarak ayarlamayın!)
 • Beceri Titreşimi: Kapalı
 • HD Modu: Kapalı
 • HFR Modu: Kapalı
 • Gölge: Kapalı
 • Creep HP: Kapalı (Sizin seçiminiz.)
 • Hasar Metni: Kapalı
 • Renk Körü Filtresi: Kapalı
 • Optimize edilmiş FPS: Açık
 • Hasar Metnini Birleştir: Açık
 • Grafikler: Düzgün

Bu grafik ayarları, Mobile Legends: Bang Bang’i herhangi bir gecikme olmaksızın oynamanız için en iyi ayarları sağlamalıdır.

5.Çözüm – Düşük Güç Modunu Kapatın

Bir iOS aygıtınız varsa, Düşük Güç Modu’nu kullanıyor olabilirsiniz. Bu özellik, CPU’nuzun ve GPU’nuzun kilidini açar ve onları çok daha yavaşlatarak daha az pil tüketirler. Performansı önemli ölçüde etkileyebileceğinden, oyunu başlatmadan önce bu ayarı kapatmanızı öneririz.

Mobil Legends Gecikme son derece can sıkıcı olabilir. Neyse ki, bu ipuçlarını uyguladıktan sonra oyunu çok daha makul bir kare hızında oynayabilmelisiniz. Özellikle kekemelikler söz konusu olduğunda oyunla ilgili hala belirli sorunlar yaşıyorsanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!